Wielobranżowe Przedsiębiorstwo „3D” - Aktywne przejścia dla pieszych - dlaczego warto?


Jednym ze sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych jest montaż aktywnych przejść, które pojawiają się w coraz większej liczbie miast oraz na obrzeżach. Wpływają one na widoczność osób chcących przedostać się na druga stronę ulicy, co przydaje się podczas deszczowych i śnieżnych dni czy po zapadnięciu zmroku. Systemy zmniejszają liczbę wypadków i są spotykane między innymi w pobliżu szkół lub przedszkoli. Informacje na temat sposobów ich funkcjonowania zaprezentowano na internetowej witrynie systemy-informacyjne.pl. Należy ona do przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w innowacyjnych technologiach, znajdujących zastosowanie w centrach miast i innych przestrzeniach publicznych.

Odpowiednio zaprojektowane przejścia chronią przed groźnymi wypadkami, które mogłoby kończyć się śmiercią. Sprawdzają się w miejscach pozbawionych sygnalizacji świetlnej oraz w przestrzeniach, w których nie zamontowano latarni. Są doceniane szczególnie jesienią i zimą, kiedy to dni stają się krótkie, a opady atmosferyczne są niemalże codziennością. Prawdą jest, że niektórzy kierowcy nie zawsze przestrzegają ograniczeń prędkości, co zwiększa ryzyko wypadku. Przejścia sprawiają, że piesi stają się widoczni z odległości wynoszącej nawet pół kilometra.

Zasada działania aktywnych przejść nie należy do skomplikowanych. Wysyłają one sygnały dźwiękowe kierowcom zbliżającym się do pasów, dzięki czemu mogą oni zmniejszyć prędkość lub całkowicie wyhamować pojazd. Podstawą opisywanych systemów są słupy wyposażone w żółte światła ostrzegawcze o działaniu pulsacyjnym. Włączają się one zawsze wtedy, gdy osoba porusza się w określonej strefie lub oczekuje na przejście na drugą stronę ulicy. Jest to możliwe dzięki czujnikom ruchu, działającym niezależnie od warunków pogodowych.  

Powyższa firma proponuje aktywne przejścia dla pieszych spotykane w wielu miastach. Zapewniają one niezawodną pracę i funkcjonalność. Emitują bowiem nie tylko sygnały świetlne, ale i dźwiękowe, co przydaje się wśród osób mających problemy ze wzrokiem. Błyskające diody zwracają na siebie uwagę i poprawiają bezpieczeństwo. Znaczna część z nich jest zasilana za pomocą paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu nie wiążą się z dużymi stratami energii. Urządzenia te są ekologiczne, ponieważ nie emitują do atmosfery szkodliwych związków.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2021-10-29

WWW: https://systemy-informacyjne.pl/

Telefon: 52 321 02 77

Miejscowość: Bydgoszcz

Adres: Kościuszki 27A

Kod pocztowy: 85-079Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://systemy-informacyjne.pl/znaki-aktywne/


Autor: Albert Włodarczyk


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Auto Serwis Kwiatowa

Toruń

Pokaż
Card image cap

MANDALLIN NAHAJOWSCY SP. J.

Toruń

Pokaż
Card image cap

AUTOMATIK ELEKTROCIEPŁO

Toruń

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl