STIER S.C. - Taśma ciepły montaż


Montaż warstwowy, potocznie zwany "ciepłym", staje się coraz bardziej popularny ze względu na swoje duże właściwości izolacyjne.  Taśma umożliwiająca ciepły montaż powinna być dobrej jakości, dlatego najlepiej kupić ją w dobrym sklepie budowlanym. Warto skorzystać z oferty przedstawionej na stier.com.pl, który jest polskim dystrybutorem produktów Hanno.

Taśmy zapewniają o wiele większe zabezpieczenie przed wilgocią i stratami ciepła niż zastosowanie samej pianki poliuretanowej. Jej montaż nie jest zbyt skomplikowany, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania. Najpierw powierzchnię należy wyrównać i odpylić poprzez zastosowanie gruntowania. Następnie można przystąpić do właściwej części izolowania okien.

Taśma paroprzepuszczalna najczęściej jest biała i powinna znajdować się po stronie zewnętrznej. Dzięki temu jedyna droga przedostawania się wilgoci jest na zewnątrz.  Powstałą pomiędzy ościeżem a ościeżnicą szczelinę, należy wypełnić pianką poliuretanową, która jest na tyle sprężysta, by nie kruszyć się przy zmianie temperatury otoczenia. Taśma paroszczelna jest zazwyczaj koloru czerwonego i przykleja się ją od strony wewnętrznej. Zapobiega ona przenikaniu wilgoci do wnętrza budynku i powinna szczelnie przylegać do podłoża.

Stosowanie taśm może nieco wydłużać czas montażu, jednak jej szczelność jest potwierdzona rygorystycznymi testami. Poprzez właściwą izolację budynku ogranicza się straty cieplne, a tym samym koszty ogrzewania obiektu. Ważne jest, aby montaż wykonywać starannie i nie dopuścić do tego, aby taśmy nie przylegały na całej szerokości powierzchni. Wszelkie niedociągnięcia i szczeliny powinny być niezwłocznie wypełnione klejem, aby nie zmniejszyć skuteczności działania taśm.

Wszystkie taśmy do ciepłego montażu należy używać zgodnie z zaleceniami producenta, które można odnaleźć na opakowaniu lub bezpośrednio na stronie dystrybutora Hanno.  W zależności od rodzaju (taśmy uszczelniające rozprężne, taśmy paroprzepuszczalne i paroszczelne) stosuje się inny rodzaj montażu. 

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2018-11-16

WWW: https://www.stier.com.pl/

Telefon: 664 152 722

Miejscowość: Gorzów Wielkopolski

Adres: Śląska 96

Kod pocztowy: 66-400Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://www.stier.com.pl/tasmy-do-cieplego-montazu.html


Autor: Oskar Chmielewski


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Tartak Rybojady Lidia Kapała

Rybojady

Pokaż
Card image cap

Henimax

Gubin

Pokaż
Card image cap

SEATBELTS

Wschowa

Pokaż
© Copyright 2024 | www.akademiawzwc.pl