Macromedica Centrum Medyczne - Laryngolog w Warszawie lub innych miastach - kiedy można się do niego udać?


Laryngolodzy to specjaliści zajmujący się leczeniem zatok, uszu, tchawicy, gardła, krtani oraz przełyku. Kontaktują się z nimi kobiety i mężczyźni z zaburzeniami słuchu, równowagi, smaku i węchu oraz osoby, które chrapią. Lekarze proponują wdrożenie farmakologii lub przeprowadzenie zabiegu, w zależności od przypadku. Pierwsze niepokojące objawy są z reguły wykrywane przez pediatrów lub internistów, którzy wypisują skierowania do gabinetów laryngologicznych. Wskazaniem do takiej wizyty jest przewlekły katar, częste krwawienie z nosa, bezdech senny, bóle uszne, pogorszenie słuchu, chrypka, zaburzenia równowagi oraz dysfagia, czyli zaburzenia połykania. Laryngolodzy zajmują się także pacjentami z guzami głowy oraz problemami z rozróżnianiem poszczególnych smaków.

 

Wizyta u specjalisty rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu, którego celem jest pozyskanie niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta, dolegliwości, z jakimi się boryka oraz przebytego w przeszłości leczenia. Laryngolog w Warszawie przyjmuje w Centrum Medycznym Macromedica i podejmuje się badania ślinianek i węzłów chłonnych, przeprowadzania oceny jamy ustnej, w tym zębów i migdałków, badania nosa przy użyciu wziernika oraz badania krtani za pomocą lusterka.

 

W razie dostrzeżenia nieprawidłowości specjaliści zlecają wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, ultrasonograficznych lub rentgenowskich. Niekiedy też kierują pacjentów na zabiegi lub operacje chirurgiczne w szpitalu. Laryngologom nie są obce urazy w okolicy twarzoczaszki, w tym złamania kości nosa. Do gabinetów udają się osoby z nieżytem gardła, zanikaniem prawidłowej błony śluzowej, zapaleniem migdałków, zapaleniami dziąseł oraz nowotworami jamy ustnej.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2022-03-22

WWW: https://macromedica.pl/

Telefon: 22 841 06 79

Miejscowość: Warszawa

Adres: Jurija Gagarina 26

Kod pocztowy: 00-754Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://macromedica.pl/laryngolog-warszawa/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Otorynolaryngologia

Autor: Aleks Wysocki


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

TanieMilitaria.pl

Warszawa

Pokaż
Card image cap

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa

Pokaż
Card image cap

Vismeb

Marki

Pokaż
© Copyright 2024 | www.akademiawzwc.pl