Kancelaria adwokacka Katarzyna Pawłowska - Adwokat zajmujący się alimentami - z jaką kancelarią we Wrocławiu kontaktują się mieszkańcy?


Alimenty to środki pieniężne przekazywane przez wskazaną do tego osobę. Są one wykorzystywane na utrzymanie oraz wychowanie dziecka. Zazwyczaj do ich opłacania są zobowiązani krewni w linii prostej, nieco rzadziej krewni dalszego rzędu. Alimenty kojarzą się przede wszystkim z rozwodami, ponieważ kwestie związane z tym zagadnieniem są poruszane w trakcie mediacji oraz rozpraw u par posiadających potomka. Dość często budzą spore emocje, dlatego część osób nawiązuje współpracę z kancelariami adwokackimi, które specjalizują się w prawie rodzinnym. Ich przedstawiciele wyjaśniają, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, na jakie świadczenia może liczyć jeden z rodziców, ponieważ sprawa ta jest rozpatrywana indywidualnie i może być zmienna w czasie.

Innymi słowy, kwota zależy przede wszystkim od możliwości zawodowych byłego partnera lub krewnego, jego stanu zdrowia oraz potrzeb dziecka. Na wysokość alimentów nie wpływają jednak świadczenia wychowawcze, rodzinne i pochodzące z pomocy społecznej. Zainteresowani uregulowaniem opisywanej kwestii są zobowiązani do złożenia pozwu w sądzie rejonowym.

Zadanie to można zlecić przedstawicielowi Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Pawłowskiej we Wrocławiu. Adwokat zajmujący się alimentami bierze na siebie formalności i tłumaczy, jak wyglądają spotkania w sądzie. Jest to bezstronny specjalista, który na życzenie klientów organizuje mediacje. Przyjmują one postać spotkań na neutralnym gruncie, służących przedyskutowaniu spornych kwestii. Rozwiązanie to zwiększa szansę dojścia do porozumienia, co niejednokrotnie skraca czas trwania procesów sądowych. Podczas mediacji poruszane są także tematy dotyczące podziału majątku oraz miejsca zamieszkania dziecka po wyprowadzce byłego partnera.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2023-04-17

WWW: https://kancelariapawlowska.pl

Telefon: 505 510 204

Miejscowość: Wrocław

Adres: Stacha Świstackiego 15

Kod pocztowy: 50-430Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://kancelariapawlowska.pl/prawo-rodzinne/


Autor: Oskar Chmielewski


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

Pokaż
Card image cap

SuperAutoMarket

Wrocław

Pokaż
Card image cap

BMS RENT CAR ZGORZELEC

Łagów k/Zgorzelca

Pokaż
© Copyright 2024 | www.akademiawzwc.pl