HSI Sp. z o.o. - Informacje o tym, jaka jest najlepsza częstotliwość odświeżania ekranu


Każda osoba przed zakupem monitora na pewno zastanawia się, jakie parametry wziąć pod uwagę, aby wybrać sprzęt w pełni dopasowany do własnych potrzeb. Jeśli ktoś nie do końca jest rozeznany w tym temacie, to może sugerować się opiniami ekspertów. Wówczas podejmie na pewno dobrą decyzję. Informacji można szukać na przykład na stronie dystrybutora marki IIYAMA, znajdującej się pod adresem iiyama-sklep.pl. 

Poruszone są tam kwestie matrycy i rozdzielczości obrazu, ponieważ to właśnie te dwa wskaźniki są podstawą, gdy chodzi o dobór monitora w pełni przystosowanego do oczekiwań nabywcy. Natomiast, mało kto ma świadomość, jak istotna jest częstotliwość odświeżania ekranu. Jest to zaś kolejny, równie ważny czynnik. Specjaliści, którzy na to wyczulają, głównie zaznaczają, że w w tym przypadku należy wziąć pod uwagę także indywidualne przyzwyczajenia powiązane z codziennym użytkowaniem komputera. 

Zastanawiając się nad tym, jaka jest najlepsza częstotliwość odświeżania ekranu, należy uwzględnić, do jakich celów na co dzień monitor będzie wykorzystywany. Inne będą wymagania osób spędzających przy komputerze cały dzień podczas realizacji obowiązków zawodowych, a jeszcze inne, gdy ktoś na przykład korzysta z komputera sporadycznie, między innymi grając w gry. Warto dowiedzieć się, jak ustawić optymalną częstotliwość oraz jakie są możliwości ekranu, który planuje się zakupić. 

Przyjmuje się, że częstotliwość odświeżania ekranu dobra dla zdrowia oraz komfortu pracownika biurowego mieści się w przedziale od 60 do 75 Hz. Jeśli zaś chodzi o monitory gamingowe, to powinna ona wynosić od 144 Hz do nawet 240 Hz. Dodatkowo gracze powinni też zwrócić uwagę na parametr, jakim jest opóźnienie sygnału.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2023-03-17

WWW: https://iiyama-sklep.pl/

Telefon: 77 442 71 64

Miejscowość: Opole

Adres: Technologiczna 2

Kod pocztowy: 45-839
ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

AZTECH

Kędzierzyn Koźle

Pokaż
Card image cap

Apteka Urtica

Kędzierzyn-Koźle

Pokaż
Card image cap

Graintech Sp. z o.o.

Skarbimierz-Osiedle

Pokaż
© Copyright 2024 | www.akademiawzwc.pl