Foremski - Kominek


Niemalże w każdym jednorodzinnym domu można spotkać kominki, czyli konstrukcje zapewniające przyjemne ciepło w trakcie chłodnych dni i tworzące przytulny klimat nieporównywalny z niczym innym. Bez obaw mogą zastępować tradycyjne kotły centralnego ogrzewania zwłaszcza wtedy, gdy wyposażono je w płaszcz wodny. To praktyczny system dający możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej. Co prawda takie kominki nie mogą być wykorzystywane jako jedyne źródło ciepła, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich w formie dodatkowego ogrzewania zapewniającego spore oszczędności.

Płaszcz wodny, jaki posiada taki kominek, to nic innego, jak osłona wyposażona w dwie ścianki, między którymi znajduje się woda. Zasada działania omawianych konstrukcji nie jest skomplikowana, ponieważ bazuje na wymianie ciepła między wodą w płaszczu a spalinami pojawiającymi się w efekcie spalania opału. Kominki są połączone z grzejnikami, co daje możliwość szybkiego ogrzewania wybranych wnętrz w domu.

Działają one podobnie, jak standardowe kotły, ponieważ są zasilane paliwem stałym. Odznaczają się jednak minimalistycznym oraz nowoczesnym designem, dzięki czemu zdobią wnętrza, w jakich zostały zamontowane. Tworzy się je z wytrzymałych i niepodatnych na pękanie materiałów mogących mieć kontakt z bardzo wysokimi temperaturami. Ciepło, jakie wytwarzają takie konstrukcje, jest następnie przekazywane do centralnej instalacji grzewczej danego obiektu oraz do ogrzewania podłogowego.

Przedsiębiorstwem specjalizującym się w sprzedaży takich produktów jest  Kominki Foremski. Firma ta dba o jakość proponowanych konstrukcji, dzięki czemu działają one niezawodnie i nie sprawiają problemów w użytkowaniu. Warto pomyśleć o nich na samym początku budowy jednorodzinnego domu, co ułatwi i przyspieszy montaż. Zapewniają one o wiele większe oszczędności w porównaniu do urządzeń zasilanych olejem opałowym czy gazem ziemnym. Posiadacze kominków mogą ogrzewać nimi wodę wykorzystywaną w łazienkach lub kuchniach. To praktyczne ozdoby sprawdzające się w różnych pomieszczeniach.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2021-08-30

WWW: https://www.foremski.com.pl/

Telefon: 61 29 22240

Miejscowość: Przeźmierowo

Adres: Rynkowa 56

Kod pocztowy: 62-081Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://www.foremski.com.pl/blog/2017/07/05/kominek-plaszczem-wodnym-ceny-warto/


Autor: Karol Walczak


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Pokaż
Card image cap

Kaskada Hotel&Restauracja

Poznań

Pokaż
Card image cap

Przeprowadzki DML Poznań

Poznań

Pokaż
© Copyright 2024 | www.akademiawzwc.pl