DEPHOS Group - Skanowanie miast 3D – do czego jest stosowane?


Technologia skanowania miast pozwala tworzyć niezwykle dokładne mapy. Pomiary są dokonywane za pomocą specjalnego pojazdu ze sprzętem składającym się z kamery i lasera. Kamera jest zamontowana na przedzie, natomiast wiązka lasera jest emitowana z dachu.

Gdy kamera rejestruje obraz drogi, zapisuje informacje o tym, co znajduje się przed nią – mogą to być budynki, drzewa i inne obiekty. Laser tworzy chmurę punktów, która przedstawia te obiekty w wersji 3D. Dwa skany w połączeniu tworzą pełny trójwymiarowy obraz otoczenia. W trakcie jednej sekundy można zarejestrować ponad 1,3 miliona punktów, co zapewnia niezwykłą wierność obrazu. Liderem w tej technologii jest Google, ale z tego typu usług mogą korzystać również małe i średnie przedsiębiorstwa. Profesjonalną realizację zlecenia w tej dziedzinie zapewnia firma Dephos. Oferuje ona wykonywanie trójwymiarowe modeli miast przy użyciu skaningu laserowego. Otrzymane wyniki w postaci precyzyjnie wykonanych map pokazują specyfikę struktury danego miasta. Użytkownik ma możliwość manipulacji obrazem, w tym jego obracania i przechylania. Tego typu narzędzie doskonale sprawdza się między innymi do realizacji różnego rodzaju inwestycji. Mapa wykonana w technologii trójwymiarowej pozwala bowiem uzyskać znacznie szerszą perspektywę danego miejsca. Podmiot realizuje zlecenia dla firm działających w branży budowlanej, architektonicznej oraz zajmujących się organizacją różnego rodzaju wydarzeń. Często otrzymuje także zlecenia od podmiotów specjalizujących się w rekonstrukcji budynków, w tym przede wszystkim zabytków. Skanowanie miast 3D pozwala na uzyskanie wiarygodnych zdjęć, które pomagają przywrócić im dawny wygląd.

Firma zapewnia niezwykle atrakcyjne ceny oraz dostosowuje sposób wykonania zlecenia do oczekiwań klienta. W ofercie ma również takie usługi jak wykonywanie map wektorowych, obiektów liniowych oraz przetwarzanie danych przy użyciu lasera. Zapewnia klientom profesjonalne doradztwo, a także oferuje wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2023-01-23

WWW: https://dephos.com/pl

Telefon: +48 502 023 042

Miejscowość: Zabierzów

Adres: Rodziny Poganów 63

Kod pocztowy: 32-080Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://dephos.com/pl/oferta/94-modele-miast-3d


Autor: Anna Kowalska


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Jan Byczkowski Fotografia

Zakopane

Pokaż
Card image cap

PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.

Mników

Pokaż
Card image cap

Monitoring & IT

Kraków

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl