Dartpro - Shafty aluminiowe czy nylonowe – co wybrać?


Osoby planujące zakup zestawu do darta powinny zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie w sklepach są dostępne różnego typu rzutki, tarcze i inne akcesoria wykonane z rozmaitych materiałów. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów shaftów?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dobór odpowiedniej lotki zależy nie tylko od indywidualnych potrzeb, ale i rodzaju tarczy. Wybór niewłaściwego modelu może doprowadzić do jej uszkodzenia. Dotyczy to zwłaszcza tarcz elektronicznych, które są delikatniejsze niż egzemplarze standardowe.

Wyróżnia się dwa typy grotu, mianowicie:

  • soft tip – mają miękką, plastikową (nylonową) końcówkę. Można je bezpiecznie stosować na tarczach elektronicznych,

  • steel tip – wyposażone w ostrą, metalową końcówkę, najczęściej wykonaną z aluminium lub tytanu. Nadają się do tarcz sizalowych.

Modele z grotem plastikowym mają tendencję do łamania, zwłaszcza gdy lotka nie trafi w tarcze. Jednak wymiana grotów jest niedroga i nie stanowi większego problemu. Natomiast shafty aluminiowe są trwałe, odporne na uszkodzenia. Wystarczy je co jakiś czas naostrzyć. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku poważnego wykrzywienia czy pęknięcia grotu, powinno się go naprawić za pomocą specjalistycznych, precyzyjnych narzędzi przeznaczonych specjalnie do tego zadania. Bez nich można trwale uszkodzić barrel, czyli najważniejszy element lotki. To ta część jest trzymana w ręce. Egzemplarze wyprodukowane z mosiądzu są duże, co może przeszkadzać podczas rzutu, dlatego warto kupić lotki z wolframu. Materiał ma większą gęstość, a to pozwala na stworzenie smukłej lotki, który idealnie będzie pasować do dłoni.

Konsumenci poszukujący dobrze zaopatrzonego sklepu, który sprzedaje elementy wyposażenia do darta, znajdą wszystko, czego potrzebują na stronie internetowej dartpro.pl. Asortyment jest rozbudowany i różnorodny, zawiera: tarcze sizalowe, lotki o różnej wadze, shafty nylonowe i aluminiowe, piórka oraz niezbędne akcesoria (ostrzałki, groty, oświetlenie, pokrowce). Warto zapoznać się z całą ofertą. Z pewnością każdy klient będzie zadowolony z jakości produktów.

Należy zaznaczyć, że ostateczny wybór akcesoriów do darta zależy od indywidualnych preferencji i poziomu umiejętności danej osoby. Klienci niezdecydowani mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanych pracowników.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2023-09-23

WWW: https://dartpro.pl/

Telefon: 604 697 887

Miejscowość: Brzezinka

Adres: Chropań 6

Kod pocztowy: 32-600Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://dartpro.pl/aluminiowe,c46.html


Autor: Maja Malinowska


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Jan Byczkowski Fotografia

Zakopane

Pokaż
Card image cap

PHU AMC A.Ciszewski & K. Śmiałek Sp.j.

Mników

Pokaż
Card image cap

Monitoring & IT

Kraków

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl