PW Drewlandia - Czy warto wprowadzać podczas zajęć z dziećmi technikę decoupage?


Wykonywanie wspólnych prac plastycznych i technicznych z dzieckiem to sposób na miłe i efektywne spędzanie czasu, a także na nawiązanie tak istotnej międzypokoleniowej więzi. Wielu rodziców lub dziadków, planując tego rodzaju zajęcia, dobiera je przede wszystkim do wieku dziecka i jego indywidualnych upodobań i umiejętności, szczególnie w zakresie małej motoryki. Podpowiedzi, jakie prace można wykonać z maluchem, można znaleźć w internecie. Okazuje się, że mnóstwo technik uznawanych do tej pory za zbyt trudne dla małych rączek, jest już w zasięgu kilkulatków.

Jedną z metod zdobienia, z którą bez problemu poradzi sobie dziecko chodzące do przedszkola (oczywiście, będące pod opieką dorosłych), jest decoupage. Niewątpliwym atutem tego sposobu jest stopniowalność trudności. Maluch może rozpocząć od pokrycia specjalnym, nasączonym klejem papierem powierzchni płaskich, na przykład okładki zeszytu lub książki, a następnie zwiększać trudność. 

Decoupage jest atrakcyjną techniką dla dziecka z uwagi na możliwość zastosowania do zdobienia wielokolorowych materiałów. Rodzice lub dziadkowie mogą zamówić papier ryżowy i szablony przedstawiające ulubionych bohaterów małego plastyka, co dodatkowo zdopinguje go do twórczej pracy. Koszt niezbędnego wyposażenia nie jest wysoki. Asortyment przydatny w decoupage można znaleźć na stronie internetowej drewlandia.com.pl.

Przedstawienie dziecku wspomnianej techniki jest też sposobem na nauczenie go cierpliwości i dokładności, a także satysfakcji z własnoręcznie wykonanego projektu. Tego typu umiejętności z pewnością przydadzą się na dalszych etapach edukacji. Metoda pomaga także wyciszyć się i zrelaksować, jest więc polecana dzieciom z nadpobudliwością. 

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2022-04-05

WWW: https://drewlandia.com.pl/

Telefon: 14 687 80 24

Miejscowość: Ryglice

Adres: Podkarpacka 15

Kod pocztowy: 33-160Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://www.drewlandia.com.pl/serwetki-szablony-papiery-decoupage.html


Autor: Oskar Chmielewski


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

Pokaż
Card image cap

SuperAutoMarket

Wrocław

Pokaż
Card image cap

BMS RENT CAR ZGORZELEC

Łagów k/Zgorzelca

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl