AR-FIZ - Masaż sportowy w Poznaniu - jakie przynosi efekty?


Osoby regularnie uprawiające sporty często narażone są na różnorodne kontuzje. Intensywny wysiłek może powodować występowanie zakwasów oraz urazów. Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie, wzmacnia kręgosłup, mięśnie i stawy, poprawia kondycję i dotlenia organizm. Ważne jest jednak, by zadbać o odpowiednią regenerację, która jest niezbędna po treningu.

W wielu sytuacjach pomocny okazuje się oferowany w gabinecie AR-FIZ w Poznaniu masaż sportowy. Dzięki niemu można zwiększyć siłę mięśni i zredukować tkankę tłuszczową. Może być stosowany przez osoby uprawiające różne dyscypliny. Często decydują się na niego lekkoatleci, pływacy, tenisiści i kolarze. Przyśpiesza regenerację mięśni. Sprawdzi się w przypadku zaawansowanych i początkujących sportowców. Zabieg może być wykonywany zarówno przed, jak i po ćwiczeniach. Jest także ważnym elementem rehabilitacji kontuzji, przyspiesza powrót do sprawności. Przyczynia się do poprawy samopoczucia. Polega na ugniataniu wybranych części ciała. Podczas masażu używa się olejków, które korzystnie wpływają na nastrój, redukują stres i zmniejszają napięcie psychiczne. Jest to szczególnie polecane osobom, które przygotowują się do zawodów. Pozytywne działanie zabiegu sprawia, że często decydują się na niego ludzie aktywni fizycznie. Dzięki niemu można zlikwidować skutki przetrenowania, rozgrzać mięśnie, a także zapobiec zakwasom. Pomaga on w leczeniu urazów i sprzyja budowie beztłuszczowej masy mięśniowej. 

Podczas zabiegu wykorzystuje różnorodne techniki, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie oraz opukiwanie. Dzięki odpowiednim metodom można rozszerzyć naczynia, rozluźnić mięśnie i poprawić ruchomość ścięgien. Masaż przynosi wiele korzyści, pozytywnie wpływa na organizm. Sprawdza się w okresie wzmożonego wysiłku. Fizjoterapeuci  oddziałują głównie na grupy mięśniowe, które są narażone na przeciążenia. Zapobiega to występowaniu zakwasów, przygotowuje ciało do wytężonej pracy i zmniejsza ryzyko kontuzji. W gabinecie można skorzystać również z masażu relaksacyjnego, który jest doskonałym rozwiązaniem dla ludzi cierpiących na bezsenność, nadmierny stres i częste bóle głowy. Na zabieg mogą zdecydować się również kobiety oczekujące na narodziny dziecka, gdyż skutecznie radzi sobie z wieloma ciążowymi dolegliwościami.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2022-07-11

WWW: http://ar-fiz.com/

Telefon: +48 501 484 316

Miejscowość: Poznań

Adres: Przybyszewskiego 44A

Kod pocztowy: 60-101Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: http://ar-fiz.com/fizjoterapia/masaz-sportowy/


Autor: Oskar Chmielewski


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Pokaż
Card image cap

Kaskada Hotel&Restauracja

Poznań

Pokaż
Card image cap

Przeprowadzki DML Poznań

Poznań

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl