ALKAMED Laboratorium Medyczne - Borelioza i pobieranie przeciwciał IgM - jak przebiega diagnostyka tej choroby?


Na ugryzienie kleszcza są narażone szczególnie osoby przebywające często w lasach. Bywa ono niebezpieczne, ponieważ wiąże się z ryzykiem boreliozy, czyli choroby, która niejednokrotnie nie daje żadnych objawów przez długi czas. Sygnałem alarmującym jest pojawianie się rumienia wędrującego na skórze. W takich przypadkach należy udać się do specjalisty zajmującego się tym zagadnieniem, który zazwyczaj zleca wykonanie dodatkowych badań. Diagnostyka boreliozy jest możliwa dzięki laboratorium medycznemu Alkamed. Placówka ta ma dostęp do nowoczesnych sprzętów obsługiwanych przez doświadczony personel.

 

Badania przeprowadzane w tym miejscu dają szansę wykrycia przeciwciał zaliczanych do podklasy IgM. Borelioza, na jaką chorują pacjenci, wiąże się z zakażeniem bakteriami oraz rozpoczęciem produkcji substancji, które mają się ich pozbyć. Szacuje się, że tego typu przeciwciała pojawiają się w mniej więcej trzecim tygodniu od chwili przedostania się szkodliwych drobnoustrojów do organizmu. Do najczęściej występujących objawów boreliozy, poza rumieniem o średnicy większej niż 5 centymetrów, który szybko się powiększa, zalicza się bóle mięśni oraz wysoką gorączkę, która nie ustępuje.

 

Chorzy skarżą się również na gorsze samopoczucie utrzymujące się od dłuższego czasu, powiększenie węzłów chłonnych oraz ogólne osłabienie, które niekiedy bywa mylone z przeziębieniem lub grypą. Na badanie należy udać się na czczo, co oznacza, że trzeba zrezygnować z posiłków na co najmniej 12 godzin przed wizytą w klinice. Specjaliści w niej zatrudnieni zajmują się też innymi czynnościami, na które składa się między innymi badanie krzywej insulinowej czy wykonywanie panelu pediatrycznego, dającego możliwość wykrycia alergii. 

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2022-04-13

WWW: https://www.alkamed.eu

Telefon: 63 223 3388

Miejscowość: Słupca

Adres: Rtm. Witolda Pileckiego 20B

Kod pocztowy: 62-400Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://www.alkamed.eu/badania/


Autor: Oskar Chmielewski


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"

Węgierki

Pokaż
Card image cap

Kaskada Hotel&Restauracja

Poznań

Pokaż
Card image cap

Przeprowadzki DML Poznań

Poznań

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl