3D Tarnawa - Druk 3D z kompozytów i jego charakterystyka


Technologia druku 3D jeszcze parę lat temu była uznawana za metodę stosowaną jedynie do szybkiego prototypowania. Dzisiaj służy do wytwarzania funkcjonalnych części, w tym takich jak elementy protez, części maszyn, narzędzia produkcyjne i obudowy do elektroniki. Należy jednak pamiętać o tym, że zachowanie wysokiej jakości wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniego wykonawcy. Firma 3D Tarnawa ma wieloletnie doświadczenie na rynku, a druk 3D z kompozytów wykonuje za pomocą wysoce profesjonalnego oprogramowania i maszyn.

Jak wygląda drukowanie trójwymiarowe? Polega ono na selektywnym spiekaniu proszku przy pomocy czarnego tuszu i światła ultrafioletowego. Najczęściej odbywa się w prostopadłościennej komorze. Podczas pracy stacja odzyskiwania i ładowania proszku uzupełnia niezbędne materiały. Technologia nadaje się znakomicie do produkcji wyposażenia maszyn, które musi odznaczać się wysoką precyzją wykonania. Wykonanie elementu przebiega zgodnie z określonym planem. Pierwszy etap to oczywiście stworzenie projektu, następnie nadchodzi moment na jego wykonanie. Każdy element w komorze służącej do drukowania musi zająć ściśle określone miejsce, aby zapewnić odpowiedni sposób zbierania proszku. Detale powinny stanowić określoną objętość komory, a zaleceń w tym zakresie nie należy przekraczać. Warto wspomnieć o tym, że drukowanie trójwymiarowe pozwala na odzyskanie niewykorzystanego materiału z poprzedniego procesu, co decyduje o ekologiczności i ekonomiczności tej technologii. Poprzez promieniowanie UV zadrukowana jest warstwa proszku, następnie nakładana jest kolejna i cały proces powtarza się aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Kiedy zakończy się drukowanie, wnętrze komory zostaje schłodzone. Proszek, który nie został poddany spieczeniu, odzyskuje się do dalszych produkcji. Technologie proszkowe są bardziej wydajne od metod żywicznych. Poza tym proces jest bardziej zautomatyzowany i nie wymaga obsługi. Drukarka może pracować w cyklu ciągłym bez konieczności nadzoru człowieka.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2022-05-05

WWW: https://3d-tarnawa.pl

Telefon: 509 509 678

Miejscowość: Jaworowa

Adres: Warszawska 97

Kod pocztowy: 05-090Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: https://3d-tarnawa.pl/solution/druk-z-kompozytow/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Drukowanie_przestrzenne

Autor: Jagoda Krupa


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

TanieMilitaria.pl

Warszawa

Pokaż
Card image cap

Przedwczesny wytrysk ranking

Warszawa

Pokaż
Card image cap

Vismeb

Marki

Pokaż
© Copyright 2023 | www.akademiawzwc.pl