AUTO-MARK Marek Kraus - AUTO-MARK Marek Kraus • Przekładnie kierownicze Wrocław


Polskie drogi przyczyniają się do szybszego zużycia elementów w samochodzie. Warto regularnie kontrolować stan techniczny samochodu, by czuć się naprawdę bezpiecznie. Nawet pozornie błahe problemy mogą doprowadzić do sytuacji bezpośrednio zagrażających czyjemuś życiu.

Niejednokrotnie przyczyną wypadków są przekładnie. Ułożenie rąk na kierownicy ma spowodować odpowiednie skręcenie kół. Zdarza się jednak, że nie są w pełni sprawne i wówczas konieczna jest wizyta u mechanika. Drogi pełne dziur i progów zwalniających sprawiają, że układ kierowniczy jest wystawiony na ciężką próbę. Nierówności na przejazdach kolejowych i wysokie krawężniki powodują, że podzespoły szybciej się zużywają. To wszystko sprawia, że poruszanie się samochodem staje się niebezpieczne.

Maglownicą określa się potocznie zębatkowe przekładnie kierownicze. Wykorzystywane są one w bardzo wielu modelach współczesnych samochodów. Co prawda rozwiązania układu kierowniczego powinny cechować się wytrzymałością, to jednak nie zawsze tak jest. Producenci samochodów niejednokrotnie wypuszczają auta, których układ kierowniczy nawet po 20 - 30 tys. kilometrów będzie szwankował. To oznacza, że nie jest on zupełnie dostosowany do warunków panujących na drogach. Dobre przekładnie wytrzymują nawet 100 tys. kilometrów.

Częste przeciążenia w postaci uderzeń sprawiają, że układ kierowniczy ma więcej usterek. Bardzo niszczący jest skręt kół na nierównej drodze, a okazji do takich manewrów na polskich drogach nie brakuje. Kręcenie oponami w miejscu jest również szkodliwe i powinno być za wszelką cenę unikane. Również za duże felgi przy niewielkich profilach opony mogą sprawić, że układ nie będzie działał tak, jak powinien. Charakterystycznym objawem, że dzieje się coś niepokojącego, jest luz na kierownicy. We Wrocławiu często regeneruje się przekładnie kierownicze, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie niż zakup nowej maglownicy. Na przekladnie-maglownice.pl masz firmę, która się zajmuje regenerowaniem przekładni. Wejdź na stronę, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej techniki naprawiania.

Skomentuj:Brak komentarzy! Bądź pierwszy!
Dodano: 2018-11-14

WWW: http://przekladnie-maglownice.pl/

Telefon: 501 285 858

Miejscowość: Oleśnica

Adres: Wądoły 9

Kod pocztowy: 56-400Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Źródła: http://przekladnie-maglownice.pl/


Autor: Albert Włodarczyk


Społeczność:ZLOKALIZOWANE NIEDALEKOCard image cap

Penilarge - Grupa Intymnosc.pl

Warszawa

Pokaż
Card image cap

Marzena Kudrzycka Kafrim

Wrocław

Pokaż
Card image cap

SuperAutoMarket

Wrocław

Pokaż
© Copyright 2019 | www.akademiawzwc.pl